تور لحظه آخری

بهترین هتل دبی برای کودکان

فضای بازی کودکان در هتل گرند حیات

بهترین هتل دبی برای کودکان : همه افرادی که بچه دار می شوند به خوبی می دانند که زندگی آنان به دو بخش قبل و بعد از این رویداد تقسیم می شود . این تغییر بزرگ در نحوه زندگی که به ویژه در فرزند اول به واسطه قرار گرفتن در شرایطی که پیش از این هیچگاه وجود نداشته است خودنمایی می کند ، عاملیست که سبب می گردد تا هرآنچه که پیش از این می دانسته اید و بخشی از سبک زندگی شما بوده است به چالش کشیده شده و بواسطه همین « نخستین بارها » ، راه حل مشخص و مطمئنی نیز به ذهنتان نرسد .

انجام سفر به عنوان یکی از رویداد هایی که همه انسان ها به نحوی تجربه آن را دارند ، در دوران مجردی و با دوستان به نحوی روی داده و محقق می گردد که کاملاً با دوران تأهل و مسافرت با همسرتان فرق دارد . این درحالیست که با ورود کودکان به زندگی ، از نوزادی شیرخواره گرفته تا نونهالی که در شرف ورود به سن بلوغ است کیفیت سفر و پیشنیاز های آن فرق می کند . به عنوان مثال چگونگی به سفر بردن کودکی کم سن و سال به سفر هوایی ، نحوه مراقبت از وی در مقصدی که شرایط جوّی غیر مشابهی با مبدأ دارد ، دغدغه تأمین غذای مناسب برای او ، نحوه مداوای وی در صورت آسیب دیدگی یا مریضی در سفر ، شناسایی اماکنی که می تواند وقت وی را پر کرده یا او را سرگرم نماید ، محله ای که قرار است در آن استقرار یافته و شاید کودک در آنجا تنها بماند ، مسئله گم شدن وی در سفر و ده ها دلمشغولی دیگر از جمله نگرانی های پدران و مادرانیست که حتی قید سفر را زده و انجام این مسافرت را به اندازه روبرویی با تهدیدات فوق ارزشمند نمی دانند .

بهترین هتل دبی برای کودکان

بازی در هتل آتلانتیس

بازی در هتل آتلانتیس

با گذر از این مقدمه باید بگوییم که شناسایی اقامتگاه هایی که مناسب روحیه و سلیقه کودکان باشد امر دشواری نیست ، در نتیجه با اندکی تحقیق و مقایسه می توان در عین حالی که از این سفر لذت برد ، نگرانی های خود از بابت کودکان را هم به حداقل رساند . لذا تصمیم گرفتیم تا در این یادداشت با بررسی اقامتگاه های گوناگون ، بهترین هتل دبی برای کودکان را انتخاب نماییم .

پیش از اینکه به معرفی موردی بهترین هتل دبی برای کودکان بپردازیم ، باید بدانیم که مناسب ترین مکان اقامت از نظر والدین برای کودکان و همچنین مطلوب ترین اماکن برای خود اطفال از نگاه ایشان کجاست ؟

می دانیم که هدف از سفر – به ویژه سفرهای سیاحتی – ثبت لحظاتی خوش ، بدر کردن خستگی از تن ، آشنایی با تاریخ و فرهنگ شهر میزبان ، خرید و به طور خلاصه حصول حداکثری لذت هاییست که شاید در محل زندگی خودمان وجود نداشته یا امکان آن نیست ؛ در نتیجه بسیاری از دلمشغولی ها و افکاری که در روزهای عادی سال برای آن ها وقت می گذاریم کنار گذاشته شده و انجام اموری که به بهتر شدن شرایط روحی و جسمیمان می انجامد در دستور کار قرار می گیرد .

در همین رابطه ، اشتباهی که بسیاری از خانواده ها مرتکب می شوند این است که به نیازهای کودکشان توجه نکرده و به صرف اینکه هتل خوبی را از نظر خود برمی گزیندد ، تصور می کنند که رضایت کودکانشان نیز جلب خواهد شد . این در حالیست که نه تنها چنین نیست ، بلکه برخی بی قراری یا بهانه گیری کودکان هم سبب می شود تا کام این افراد در مسافرت تلخ شده و استفاده حداکثری از آن نداشته باشند . به همین دلیل به معرفی بهترین هتل دبی برای کودکان یا همان Kid-Friendly Hotels خواهیم پرداخت تا در این راه قدم کوچکی در بهبود کیفیت سفر شما برداریم .

شبیه سازی مشاغل برای کودکان در هتل آتلانتیس

شبیه سازی مشاغل برای کودکان در هتل آتلانتیس

در قدم اول باید توجه داشته باشیم که امنیت ، تردد مسافرینی متمدّن و متشخص ، وجود جمعیتی معقول و استاندارد در هتل ، وجود زیر ساخت های تفریح و شادی کودکان ، وجود افراد و امکاناتی برای نگهداری از کودکان در ساعات نبودن پدر و مادرشان ، تمیزی وسایل اتاق به ویژه رختخواب ها ، وجود تخت و صندلی مخصوص کودک ،  وجود رستورانی با غذاهای باب میل آن ها و صد البته هزینه اجاره آن از جمله فاکتورهایی هستند که والدین در پی یافتن مکانی مناسب برای فرزندانشان به آن ها می اندیشند .

این در حالیست که گروه کودکان که خود از نوزاد تازه به دنیا آمده (Infant‏ یا INF‏) تا بچه ای دوازده ساله (Child یا CHD) را در بر می گیرد (طبق اصول هتلداری ، بیش از ۱۲ سال بالغ یا Adult – ADL محسوب می شوند) با توجه به جنسیت و سن سالشان در پی یک ساحل زیبا ، زمینی برای بازی ، یک پارک آبی یا شهربازی ، استخری برای آب تنی به ویژه در گرمای دبی ، کلوپی مخصوص کودکان با بازی های اماکن سرپوشیده ، عدم محدودیت در استفاده از وسایل بازی ، وجود کنسول های کامپیوتری ، فستیوال های شادی و سرگرمی مخصوص آنان (ماندد برپایی سیرک های شبانه) و مسائلی از این دست می باشند .

اگرچه همه هتل های بزرگ و سرشناس دبی به این نکته توجه داشته اند که ایجاد فضای مطلوب و دلنشین برای کودکان به جذب بیشتر خانواده ها و به تبع آن افزایش سودشان می انجامد ، اما در این بین هتل های جميرا دار المصيف ، جميرا القصر ، شرایتون ، ساحل جمیرا ، گرند حیات ، لرویال مریدین ، لمریدین مینا ، ریزوس د پالم و آنانتارای این شهر طی یک نظر سنجی از مسافرین و کارشناسان این حوزه انجام گرفته است با داشتن امکاناتی ایده آل به عنوان بهترین اقامتگاه های دبی برای کودکان معرفی شده اند ، اماکنی ایده آل تر برای استقرار خانواده ها می باشند . لازم به تذکر نیست که هتل هایی پنج ستاره مانند آتلانتیس ، رادیسون بلو ، وستین دبی مینا ، برج مجستیک یا هیلتون گاردن که در سبکی جهانی و تراز اول فعالیت می کنند نیز با وجود عدم شرکت در این نظر سنجی از سایر رقبای خود عقب نبوده و هریک از آن ها نیز می توانند به عنوان بهترین هتل دبی برای کودکان مطرح گردند .