تور لحظه آخری ترکیه

تور لحظه آخری ترکیه

همانطور که مستحضر هستید تور لحظه آخری به نوعی از خدمات سفری (اغلب پروازی) گفته می شود که در آن ، به فروش بلیط های هواپیماهایی مبادرت ورزیده می شود که در فاصله تقریبا 2 روز مانده به پروازشان ، جاهای خالی دارند . این جاهای خالی که هزینه کامل آن توسط آژانس هواپیمایی پرداخت شده است ، با قیمتی پایین تر از حد واقعی به مسافران فروخته می شود .از این روی تور لحظه آخری به یکی از محبوب ترین روش های سفر برای هموطنان تبدیل شده است . ناگفته نماند که برای مقاصدی خارج از ایران ، این روش خیلی مطلوب نمی باشد (به جز برخی از کشور ها که به تفضیل بیان خواهند شد ) ، چرا که برای سفر به کشورهای خارجی ملزم به اخذ روادید از سفارت کشور مورد نظرتان هستید که با توجه شرایط تور لحظه آخری این امر میسر نیست . برای رفع این مشکل 2 راه حل کاربردی وجود دارد ، اول اینکه روادید اخذ شده هماهنگ با زمان تقریبی تور لحظه آخری اخذ گردد و دوم از کشورهایی دیدن شود که رابطه دیپلماسی خوبی با کشورمان دارند و برای سفر به آن ها نیاز به اخذ روادید نیست که در صدر آن ها می توان به کشور ترکیه اشاره کرد .

جمهوری ترکیه با توجه به قرار گرفتن در شرقی ترین نقطه قاره اروپا ، در واقع نقطه میانی اوراسیا و مرز بین این قاره و آسیا می باشد ؛ این عامل به همراه ثبات نسبی و قرار گرفتن این کشور در مسیر توسعه ، سبب شده است که ترکیه به گلوگاه مهمی در ترانزیت کالا و سایر امور اقتصادی تبدیل شود . از سوی دیگر وجود اماکن تفریحی و قیمت مناسب خدمات در ترکیه سبب شده است تا سالانه سیل عظیمی از گردشگران به این کشور سرازیر شوند و سفری اروپایی را تجربه کنند .

در کنار گردشگران ایرانی که با استفاده از روش های گوناگون زمینی و هوایی (از جمله تور لحظه آخری) خود را به ترکیه می رسانند ، تجار ایرانی نیز یکی از اقشار پر طرفدار سفر به ترکیه با تور لحظه آخری ترکیه می باشند . افراد مذکور در هر شغل و فعالیتی برای واردات مواد اولیه ، تولید ، خرید اجناس ، شرکت در گردهمایی ها و … به کشور ترکیه مراجعه زیادی دارند که می توان با یک محاسبه ساده ، میزان هزینه های سالیانه آن ها برای سفر را تخمین زد . با در نظر گرفتن این شرایط ، اهمیت استفاده از تور لحظه آخری بیش از پیش مشخص می شود که در آن هزینه های نهایی بسیار کمتر از استفاده از پرواز با بلیط عادیست .

تور لحظه آخری ترکیه