تور لحظه آخری

تور لحظه آخری ترکیه

تور لحظه آخری ترکیه

همانطور که مستحضر هستید تور لحظه آخری به نوعی از خدمات سفری (اغلب پروازی) گفته می شود که در آن ، به فروش بلیط های هواپیماهایی مبادرت ورزیده می شود که در فاصله تقریبا ۲ روز مانده به پروازشان ، جاهای خالی دارند . این جاهای خالی که هزینه کامل آن توسط آژانس هواپیمایی پرداخت شده است ، با قیمتی پایین تر از حد واقعی به مسافران فروخته می شود .از این روی تور لحظه آخری به یکی از محبوب ترین روش های سفر برای هموطنان تبدیل شده است . ناگفته نماند که برای مقاصدی خارج از ایران ، این روش خیلی مطلوب نمی باشد (به جز برخی از کشور ها که به تفضیل بیان خواهند شد ) ، چرا که برای سفر به کشورهای خارجی ملزم به اخذ روادید از سفارت کشور مورد نظرتان هستید که با توجه شرایط تور لحظه آخری این امر میسر نیست . برای رفع این مشکل ۲ راه حل کاربردی وجود دارد ، اول اینکه روادید اخذ شده هماهنگ با زمان تقریبی تور لحظه آخری اخذ گردد و دوم از کشورهایی دیدن شود که رابطه دیپلماسی خوبی با کشورمان دارند و برای سفر به آن ها نیاز به اخذ روادید نیست که در صدر آن ها می توان به کشور ترکیه اشاره کرد .

جمهوری ترکیه با توجه به قرار گرفتن در شرقی ترین نقطه قاره اروپا ، در واقع نقطه میانی اوراسیا و مرز بین این قاره و آسیا می باشد ؛ این عامل به همراه ثبات نسبی و قرار گرفتن این کشور در مسیر توسعه ، سبب شده است که ترکیه به گلوگاه مهمی در ترانزیت کالا و سایر امور اقتصادی تبدیل شود . از سوی دیگر وجود اماکن تفریحی و قیمت مناسب خدمات در ترکیه سبب شده است تا سالانه سیل عظیمی از گردشگران به این کشور سرازیر شوند و سفری اروپایی را تجربه کنند .

در کنار گردشگران ایرانی که با استفاده از روش های گوناگون زمینی و هوایی (از جمله تور لحظه آخری) خود را به ترکیه می رسانند ، تجار ایرانی نیز یکی از اقشار پر طرفدار سفر به ترکیه با تور لحظه آخری ترکیه می باشند . افراد مذکور در هر شغل و فعالیتی برای واردات مواد اولیه ، تولید ، خرید اجناس ، شرکت در گردهمایی ها و … به کشور ترکیه مراجعه زیادی دارند که می توان با یک محاسبه ساده ، میزان هزینه های سالیانه آن ها برای سفر را تخمین زد . با در نظر گرفتن این شرایط ، اهمیت استفاده از تور لحظه آخری بیش از پیش مشخص می شود که در آن هزینه های نهایی بسیار کمتر از استفاده از پرواز با بلیط عادیست .

تور لحظه آخری ترکیه