تور لحظه آخری

قیمت پانسیون در استانبول

اتاق های خصوصی و دو نفره Hanchi Hostel

قیمت پانسیون در استانبول :با ورود به پایتخت اقتصادی ترکیه و اصلی ترین مقصد گردشگران خارجی ، انواع و اقسام اقامتگاه های موقت ، از هتل های شیک و مجلل ۵ ستاره گرفته تا مسافرخانه های محقّر و نچندان ایده آل در محله های دورافتاده استانبول ، گزینه های پیش پای مسافرینی می باشند که بودجه این افراد محدودیت اصلی آنان در انتخاب جایگاه های مذکور خواهد بود .

در دوره رونق کسب و کار و کمتر بودن تورم نسبت به حال حاضر در ایران ، در همه شهرهای سیاحتی یا تفریحی این کشور ، سواحل آن ، مراکز خرید کوچک و بزرگ و جای جای شهر استانبول ، هموطنانی را می دیدیم که با توجه به اختلاف قیمت معقول واحدهای پولی دو کشور – ریال به نسبت لیر یا دلار – از قدرت خرید بالاتری برخوردار بوده و سفرشان به این ناحیه از کیفیت و کمیّت بیشتری برخوردار بود . حال اینکه در حال حاضر به دلیل نوساناتی که به آن اشاره کرده ایم ، سفر خارجی برای بسیاری از ایرانیانی که دارای بودجه محدودی بوده اند دیگر مقرون به صرفه نبوده و به کلی آن را کنار گذاشته اند . این در حالیست که عده فراوانی نیز سطح انتظار و توقع خود را کاهش داده و به هتل های سطح پایین تری نقل مکان کرده اند و دسته سوم هم با کاهش تعداد سفرهای خود در سال ، سعی در ثابت نگه داشتن کیفیت آن ها نموده اند .

Hanchi Hostelنمای بیرونی

Hanchi Hostelنمای بیرونی

قیمت پانسیون در استانبول

با این وجود عده فراوانی نیز وجود دارند که سفرشان به استانبول نه از روی تفریح و فراغت ، بلکه به دلیل مسائل کاری و مالی می باشد ، اموری که فرد مذکور در صورت چشم پوشی از آن بقای حرفه و شغل خود را به چالش کشیده است . چنانچه فرض کنیم فردی تنها به مدت دو روز به استانبول سفر کرده و در این مدت تنها برای خواب به محل اقامتش باز می گردد ، اقامت او در هتلی که شبی ۱۰۰ دلار هزینه دارد قریب به ۳ میلیون تومان (با فرض دلاری ۱۵ هزار تومان) برای وی تمام می شود که همین مبلغ می تواند برای بسیاری از متقاضیان این سفر مقدار قابل توجهی باشد . در همین راستا صرفه جویی بیشتر در مسیر اجاره اقامتگاهی ارزان تر به صرف مبلغ مذکور در اموری سودآور می انجامد ( مثلاً کاسبی که هزینه بهینه شده را به خرید محصولاتی بیشتر از ترکیه برای فروش در ایران تخصیص می دهد ) ، لذا شناسایی اقامتگاه هایی ارزان قیمت و دانستن قیمت پانسیون در استانبول گره بزرگی را از کار آنان می گشاید .

در همین رابطه در قدم اول باید توجه داشته باشید که با وجود اینکه پانسیون ها حتی اتاق هایی دو تخته هم دارند ، اما ماهیت کلی آن ها به گونه ایست که برای مسافرت یا استقرار زوجین مناسب نمی باشد ، مگر اینکه تعداد نفراتی که همراه شما هستند به اندازه ای زیاد باشد که عملاً یک بخش یا اتاق پانسیون در اختیارتان قرار گیرد . از سویی دیگر مردان مجرد با آزادی عمل بیشتری که در جامعه دارند ، استراحت در اتاقی که چند غریبه با ملیّت های گوناگون در آن وجود دارند را راحت تر می پذیرند ، در نتیجه اصلی ترین مخاطبین قیمت پانسیون در استانبول هم می توانند همین افراد باشند .

برای بررسی قیمت پانسیون در استانبول ، پس از اینکه اماکنی که از قبل می شناختم را مورد بررسی قرار دادم ، پانسیون هایی از قبیل Yaşar Hostel  ، Paxx Istanbul Hotel & Hostel  ، Suite Dreams ، Piya Hostel  ، Taksim City Hostel  ، Neverland Hostel  ، Erciyes Hotel  و Istanbul Harmony Hostel  را در زمره ارزان قیمت ترین نمونه های موجود یافتم . جالب است بدانید این پانسیون ها که همینک قیمتی کمتر از ۱۰ دلار به ازای اجاره یک تخت به مدت یک شبانه روز را دارند ، روزگاری قیمتی کمتر از ۱۰ هزار تومان داشته اند که امروزه این رقم به بالای صد هزار تومان رسیده است . با گذر از این توضیحات ، در میان موارد موجود به نمونه ای رسیدم که نظر من را به خوبی جلب کرد . این مجموعه تحسین بر انگیز که Hanchi Hostel  نام داشت به درستی نشان داد که می توان محیطی ارزان قیمت و پرتردد را اداره کرد ، اما در عین حال از سلیقه ، سرویس دهی خوب و ظاهری زیبا غافل نشد .

این مجموعه با قرار گیری در قسمت غربی استانبول ، در انتهای تونل Avarasya و محله سلطان احمت فاتح قرار گرفته است . پس از بررسی مهمترین اماکنی که در نزدیکی این محل قرار دارند به این نتیجه دست یافتم که Column of Constantine یا ستون قیصر ، Blue Mosque ، مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد ، مخزن آب باسیلیکا ، بازار بزرگ و همچنین ایا صوفیه قریب به ۲ کیلومتر با آن فاصله دارند که عملاً این مکان را به محلی مناسب برای دوستداران تاریخ ترکیه تبدیل می کند .

قسمت های مشاع Hanchi Hostel - قسمت دوم

قسمت های مشاع Hanchi Hostel

با ورود به خود این پانسیون وجود اینترنت رایگان در سراسر آن ،  آشپزخانه ای اشتراکی ، کتابخانه ای کوچک ، میز بیلیارد و فوتبال دستی ، پخش شبانه فیلم در اتاقی مخصوص ، وجود باری با اغذیه حلال ، پارکینگ خیابانی ، کمدهایی ایمن و مطمئن ، پذیرش شبانه روزی ، خشکشویی (در صورت نیاز با هزینه ای جداگانه) ، قدرت تکلم کارکنان به حداقل یکی از زبان های ترکی ، انگلیسی ، اسپانیایی ، روسی و اندکی چینی ، وجود منطقه استعمال سیگار ، تراس مشاع ، تهویه مطبوع ، اتاق هایی با عایق صوتی ، صندوق امانات ، و سرو صبحانه لذیذ در تریای دوست داشتنی این مجموعه از مهمترین نکاتیست که نظر شما را جلب کرده و باعث می شود تا احساس بهتری به این اقامت کوتاه پیدا کنید .

همانطور که گفته شد در قیمت پانسیون در استانبول همواره این مطلب مورد توجه قرار می گیرد که قیمت یک تخت تکی در آسایشگاهی بزرگ چقدر است . در حالی که این مجموعه دارای اتاقی دو تخته ، تخت یک نفره مخصوص بانوان در سالنی جداگانه و سوئیت دولوکس دو نفره هم می باشد ، اما باز هم قیمت تختی تکی در اتاقی عمومی (۴ نفر گنجایش) را بیان می کنیم که به ازای هر شب اقامت ۱۱ دلار می باشد .