تور لحظه آخری

قیمت پانسیون در ترکیه

Macan پانسیون

قیمت پانسیون در ترکیه : اگر به برخی تبلیغات موجود در میادین ونک ، ولیعصر ، انقلاب پایتخت یا هر نقطه پر تردد دیگری در شهر خود توجه کرده باشید ، شاید برگه های کوچکی را که به عرضه جای خواب و استراحت می پردازند ، دیده باشید . در این آگهی ها که تحت عنوان تبلیغ پانسیون یا خوابگاه پخش می شوند ،  شرایط اسکان موقت برای مسافرینی که قصد دارند تا با کمترین قیمت ممکن ، در فضایی نسبتاً مطلوب با امکاناتی حداقلی به مدتی معلوم زیر یک سقف قرار گیرند مهیا می شود . با توجه به این مقدمه ، پس از اینکه اندکی در خصوص ماهیت این پناهگاه ها صحبت کردیم ، به سراغ  قیمت پانسیون در ترکیه خواهیم رفت .

قیمت پانسیون در ترکیه

پانسیون در فرهنگ لغت معین به صورت مهمانکده ، اقامتگاه شبانه روزی یا مکانی برای مسکن گزیدن و استفاده از همه امکانات آن در ازای پرداخت ماهیانه مبلغی مشخص تعریف شده است . اگرچه این تعریف مفهومی عمومی و همه جانبه از این مکان نشان می دهد ، اما چنانچه فقط بخواهیم به آن بسنده کنیم ، حتی خانه ای اجاره ای یا هتلی ۵ ستاره نیز در زمره این نوع اقامتگاه ها قرار می گیرند ، در نتیجه برای درک بهتر ماهیت این مکان به توضیح بیشتری نیاز داریم .

پانسیون لغتی فرانسوی می باشد که به بیانی بهتر باید آن را Pension de famille بخوانیم . در برگردان انگلیسی این عبارت که Boarding house یا Dormitory می باشد ، این مهمانکده ها در اصل خانه هایی پر از اتاق هستند که به صورت میان مدت – یک هفته ، چند ماه یا حتی یک سال – به متقاضیانشان اجاره داده می شود . در این خانه های فامیلی (Boarding    house) ، معمولاً مسافرینی که اینک بیش از یک گردشگر ساده بوده و کم کم در حال تبدیل شدن به اهالی این شهر می باشند ، می توانند از قسمت های مشاع ساختمان استفاده کرده و مالک این بنا نیز در ازای مبلغی که از آن ها دریافت می کند ، برخی خدمات پیش و پا افتاده و ساده مانند شست و شوی لباس ها و اتو کشی آن ها را انجام می دهد . این در حالیست که معمولاً یک وعده غذایی نیز از سوی آنان تأمین می شود تا از دغدغه افرادی که به کار یا تحصیل در این محدوده مشغولند ، اندکی کاسته شود .

خوابگاه های دانشجویی یا Dormitories به عنوان گونه ای دیگر از این ابنیه که همانند آسایشگاه های دوره خدمت سربازی می باشند ، دارای قوانینی کلی بوده که تخطی از آن ها با جریمه یا به بهای سلب اجازه ماندن ساکنین موقت آن منجر می شود . این اماکن یا رایگانند و در ازای خدمت یا انجام عملی خاص در اختیار مسافرین قرار می گیرند (مثلاً ورزشکارانی که در اردو به سر می برند) یا دارای هزینه ای متناسب با زندگی دانشجویی و کارمندی در غربت بوده و با اعطای حداقل امکانات زندگی در شهری دور از خانه ، مقدمات تحصیل دانشجویان یا فعالیت شاغلین را برای آنان فراهم می آورند .

Airport-Kahve-Apart پانسیون

Airport-Kahve-Apart پانسیون

این مهمانسرا ها که در سراسر دنیا ساخته شده و مشتریان خاص خود را دارند ، ممکن است در یک سالن بزرگ با تخت های متعدد تنها جای خواب مراجعین را فراهم کنند ، در نتیجه به افرادی که در پی قیمت پانسیون در ترکیه یا سایر مقاصد گردشگری خود هستند توصیه می شود که در صورت عدم تمایل و راحتی در چنین اقامتگاه هایی پیش از سفر فکر دیگری برای اسکان خود کرده و یا حداقل پانسیون هایی را اجاره کنند که حریم شخصی بیشتری برای آن ها فراهم کند .

همانطور که گفته شد در تعریف پانسیون عناصر مختلفی دخیل هستند که مدت زمان نسبتاً زیاد اقامت ، بودجه کم متقاضی برای اجاره این مکان ، عدم رعایت صد درصدی حریم شخصی و استقرار در کنار افرادی با ملیّت ، فرهنگ ، رسوم ، اخلاق ، منش و سلایق گوناگون و الزام سازگاری مسافرین با یکدیگر از مهمترین آن ها می باشد . با توجه به این توضیحات ، در هنگام یافتن قیمت پانسیون در ترکیه انتظار داریم تا با قیمت های زیر ۱۰ دلار به ازای هر شب اقامت روبرو شویم تا به صرفه جویی در هزینه هایمان جامه عمل بپوشانیم  .

با توجه به این شرایط پس از پرس و جوهایی که با همکارانم در مجموعه تور برتر در میان پانسیون های ترکیه و شهرهای مختلف آن انجام دادیم ، متوجه شدیم که تعریف اتباع این کشور از پانسیون ، به تعریف غربی ها گرایش بیشتری داشته و نه به صورتی خوابگاهی بزرگ که سهم شما از آن تنها یک تخت خواب می باشد ، بلکه به عنوان مسافرخانه محقری که شاید در آنِ واحد بتواند از تعداد انگشت شماری از مهمانان پذیرایی کند یاد می کنند . قیمت بسیاری از پانسیون های مورد نظر ما به ازای اقامت یک شب یک نفر در حدود ۱۰ دلار بود (از ۶ تا ۱۱ دلار به وفور یافت می شود) ؛ هزینه ای که اگرچه در ظاهر بسیار ناچیز و کم اهمیت می باشد ، اما با تبدیل شدن به پول ایران به آن میزانی که از جیبمان – به ریال – می رود ، نخواهد ارزید .

Ersoy-Ak-Pansiyon پانسیون

Ersoy-Ak-Pansiyon پانسیون

Karyola Otel  در گبزه ، Airport Kahve Apart در ترابوزان ، Paradise Town Villa Alison در بِلِچ ، Umut Pansiyon  ، Ersoy Ak Pansiyon ، Held Hotel  وErsoy Efe Pansiyon  در آنتالیا ،Parus Hotel  در کِمِر ، Alanya Damlataş Apart  و Kleopatra Tower Apart در آلانیا ، Teos Sanat Kampı  در روستای سیگاچیک ، Evita Apart Hotel  در دهکده اولودنیز ، Yasar Hotel  در سلطان داغی ، Kaktus Ada در کاش ، artemis otel  در اردملی وThe Macan Hostel  و Istanbul Irini Seaview House  در فاتح استانبول از جمله ارزان ترین مهمانپذیر های سراسر ترکیه بودند که با قیمتی قریب به ۱۰ دلار برای هر شب ، کمینه امکانات برای عدم به دردسر افتادن و سختی کشیدن مسافرین در طول سفر به ترکیه را فراهم می آورند . همانطور که میبینیم ، بسیاری از این اقامتگاه ها در مناطقی دور افتاده یا حتی روستایی ترکیه واقع شده اند ، چرا که مجموعه های شهری ترجیح می دهند تا با صرف هزینه بیشتر ، سطح سرویس دهی خود را بالاتر آورده و به عنوان هتل هایی دو یا سه ستاره مطرح شوند . با این حال برای یافتن قیمت پانسیون در ترکیه و به ویژه شهر استانبول مطالب بیشتری را در یادداشت های بعدی تقدیم حضورتان خواهیم کرد .