تور لحظه آخری

مسافرخانه ارزان در مالزی

هتل این بی پارک

مسافرخانه ارزان در مالزی : در خصوص سفر به کشورهای جنوب شرقی آسیا مطالب بسیاری را تا کنون عرضه داشته ایم که در این راستا اگر خود شما هم تجربه سفر به این حوزه را نداشته باشید ، شاید از زبان دیگران مطالبی را در مورد طبیعت بکر ، آب و هوای مطبوع و سفر خاطره انگیزی که به این محدوده داشته اند شنیده باشید . در همین رابطه با توجه به اینکه ممکن است سفر به همه کشور های این محدوده به مذاق همه ایرانیان خوش نیامده و تفاوت فرهنگ بین دو کشور سبب شود تا این مسافرت با محدودیات زیادی همراه باشد ، عده از هموطنانمان در انتخاب مقصد خود میان کشورهایی نظیر اندونزی ، مالزی ، سنگاپور ، تایلند ، ویتنام ، فیلیپین و … مردد می شوند . در پاسخ به این شک و تردید و راهنمایی در راستای انتخاب مقصدی مناسب باید گفت که چنانچه معیارهایی اسلامی همچون حجاب برای شما مهم بوده و از سویی دیگر نمی خواهید از ویژگی های خارق العاده این محدوده محروم شوید ، مالزی می تواند مقصدی ایده آل برای شما باشد .

مسافرخانه ارزان در مالزی

هالیدی اکسپرس

این کشور که در میان همه کشورهای اسلامی – حتی قلمرو متمولان حاشیه خلیج فارس – در معیارهایی همچون امنیت اجتماعی از همه بالاتر است ، با داشتن جاذبه های گردشگری متنوعی که دارد همه ساله پذیرای میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا می باشد .

به عنوان مثال سواحل متعدد این کشور که دارای آب های زلال و شفافی می باشند ، با مدیریت خوب مسئولین مربوطه به یکی از اصلی ترین قطب های غواصی دنیا تبدیل شده است ، جایی که آب های گرم استوایی ، پوشش گیاهی خیره کننده در خشکی و دریا ، وجود غذاهای دریایی بی نظیر و جانوران دریایی کمیاب عاملی شده اند تا این پدیده بیشتر خودنمایی کرده و رضایت همه بازدیدکنندگان جلب شود .

محدوده ساراواک ، تامان نگارا یا جنگل ملی مالزی ، جزایر پرهنتیان ، جزیره ردانگ و جزیره تیومان در سواحل شرقی بخش مرکزی این کشور ، جزیره لنکاوی در شمال غربی آن ، جزایر پرهینتان ، برج‌های دوقلوی پتروناس ، مجسمه هندو در باتو کیوی و پارک پرنده‌ها کوالالامپور و گنتینگ  از جمله مهمترین نقاط گردشگری این کشور می باشند که با اینکه تنها به عناوین آن ها اشاره شد ، اما هریک از آن ها و قدم به قدم این سواحل می توانند یک روز کامل از سفرتان را به خود اختصاص دهند .

سفر به چنین کشوری برای افرادی که قصد سیاحت و بازدید از نقاط مختلف جهان را دارند می تواند تجربه لذت بخشی باشد ، اما این لذت و سرمستی زمانی محقق می شود که با تنعم و تمکن مالی همراه باشد . پیش از تغییرات محسوس و گستره قیمت ارزی که در کشورمان داشتیم ، با مبلغ معینی می توانستیم از خدمات مشخصی بهره مند شویم ، این در حالیست که بدون اینکه فعل و انفعال خاصی در وضعیت اقتصادی کشور مقصدمان رخ داده باشد ، اینک با همان مبلغ از ثلث خدمات مذکور بهره مند می شویم که این مصداق عینی کم شدن قدرت خرید مسافرین مالزی می باشد .

هتل کپسول تاون

کپسول تاون

چنانچه بخواهیم با شرایط کنونی نیز به این سفر برویم ، صرفه جویی در هزینه محل اقامت می تواند به طرز چشمگیری مخارجمان را کم کند ، به همین دلیل پیشنهاد ما در مجموعه تور برتر یافتن مسافرخانه ارزان در مالزی به جای مراجعه و اقامت در هتل های گران قیمتیست که ممکن است تنها ساعاتی در شبانه روز را در آن ها سپری کنیم .

به عنوان نکته اول یافتن مسافرخانه ارزان در مالزی باید به این مورد توجه داشته باشید که ارزان بودن همواره با مفاهیمی چون کثیف ، دور افتاده ، بی کیفیت و شلوغ همراه نیست ، بلکه ممکن است این ارزانی به دلیل کوچک و محقر بودن یک مکان اقامتی باشد ؛ آنچنان که در مقالات متعددی نیز در این تارنما به معرفی هتل های خوب و ارزان اما کوچک و کم گنجایش پرداخته ایم .

بدیهیست که قیمت کمتر به معنی امکاناتی کمتر می باشد ، در نتیجه اگر نتیجه تجسس ما به دنبال مسافرخانه ارزان در مالزی به هتلی ۲ ستاره منتهی شد نباید تعجب کنیم . برای یافتن مسافرخانه ارزان در مالزی و مقایسه موارد موجود با یکدیگر ، کاری در این یادداشت انجام دادم این بود که برای دو فرد بالغ ، به دنبال اتاقی ارزان قیمت در میان همه موارد موجود در شهر کالالامپور بگردم . طبیعتاً در فصول مختلف سال قیمت هتل ها تغییر می کند اما برای یکدست بودن این تحقیقات روز ورود خود را ۱ مارچ ۲۰۱۹ اعلام کرده و تقاضای رزور اتاق را به مدت یک شب تنظیم کردم .

هتل سیتی سنترال

سیتی سنترال

در این میان محدودیت هایی که برای کارگزار خود تعریف کردم ، علاوه بر اقامت در پایتخت ، اجاره بهای کمتر از ۵۰ دلار به ازای هر شب بود که به نتیجه جالب توجه ۱۳۵۸ مورد مطابق با خواسته خود رسیدم . با تنگ تر کردن حلقه جستجو به این فکر افتادم که فقط اتاق هایی را انتخاب کنم که دارای حمام اختصاصی بوده ، صبحانه در آن رایگان باشد ، نیاز به پیش پرداخت نداشته باشد و از نگاه کاربرانی که قبلاً از آن استفاده کرده اند نمره قابل قبولی دریافت کرده باشد .

در بین ۱۷ نتیجه حاصل شده که جملگی شرایط فوق را داشته و از نظر قیمتی مقرون بصرفه بودند ، هتل های سه ستاره City Comfort Hotel Bukit Bintang  ، Holiday Inn Express Kuala Lumpur City Centre ، City Central Hotel  ، InnB Park Hotel  ، Easyhotel ، Melange Boutique Hotel  و Capsule Town Hotel  با میانگین ۳۰ دلار با شرایط فوق الذکر ایده آل ترین گزینه ها برای انجام سفری مقرون بصرفه با شرایط تعریف شده بودند .

ناگفته نماند که با کثرت گزینه ها ، مسافرخانه ارزان در مالزی حتی با قیمت زیر ۱۰ دلار نیز یافت می شود ، اما به همان میزان نیز باید قید امکانات رفاهی یک اقامتگاه را نیز بزنید .