تور لحظه آخری

هتل آپارتمان ارزان در مالزی

نمای داخلی یکی از واحدهای AMJ Putrajaya Homestay

هتل آپارتمان ارزان در مالزی : در یادداشت قبلی که در خصوص هتل آپارتمان های مالزی بود گفته شد که ماهیت اینگونه ابنیه ، در تضاد با هتل ها بدین صورت است که به جای اتاق های پر تعداد و فاقد برخی امکانات ، دارای سوئیت هایی کم تعداد و مستقل اما دارای قریب به اتفاق نیازمندی های انسان در محیط زندگیش می باشد . در ادامه باید گفت که امکانات کم هتل ها در داخل هر اتاق (به عنوان مثال فقدان اجاق گاز) بدین معنا نیست که مسافرین مستقر در هتل در مضیقه بوده اما اجاره کنندگان هتل آپارتمان در رفاه کاملند ، بلکه در هتل های بزرگ به دلیل اینکه بسیاری از این امکانات بواسطه بخش های مختلف خود هتل انجام می پذیرد ( از جمله شست و شوی لباس ها ، اتوی آن ها ، آرایش و پیرایش مسافرین ، طبخ غذا ، سرو میان وعده ها و … ) ساکنین آن نیازی به فعالیت های اینچنینی نداشته و زمان بیشتری برای کار یا تفریح دارند . این در حالیست که مسافرینی که در هتل آپارتمان ها ساکنند ، از این نعمات محروم بوده اما از سویی دیگر دارای استقلال فعالیتی بیشتری می باشند . اختصاص بودجه ای محدودتر در کنار امکان اجاره یک سوئیت برای تعداد افرادث بیشتر با هزینه ای مشخص از جمله مزایایی بود که می توانستیم در هتل آپارتمان ارزان در مالزی ببینیم .

هتل آپارتمان ارزان در مالزی

هتل آپارتمان های مالزی در مواردی هم از نظر امکانات و هم از نظر قیمتی گوی سبقت را از هتل های ۴ یا ۵ ستاره می ربایند ، چرا که صاحب امتیاز این مجموعه ها اگرچه دارای مهمانان کم تعدادی هستند ، اما با سرویس دهی استثنایی و ساخت امکاناتی رفاهی بی نظیر برای آنان سنگ تمام گذاشته و اسباب لذّت و خاطره سازی برای آنان را فراهم می کنند . پس وجود هر هتل آپارتمانی در این کشور به معنای وجود یک هتل آپارتمان ارزان در مالزی نمی باشد . با در نظر گرفتن این نکته که هتل آپارتمان ها می توانند گران قیمت هم باشند ، در ادامه به جستجوی نمونه های ارزان قیمت آن می پردازیم .

در سفرهای درون مرزی خود – به ویژه به شهرهای شمالی کشور – اجازه ویلا یکی از رایج ترین اقدامات برای اسکان چند روز خود و خانواده مان می باشد . در همین راستا ، ویلاهای مذکور عموماً واحد های مسکونی مستقلی هستند که با ویژگی های هتل آپارتمان ها مطابقت داشته و دارای اکثر امکاناتی که در خانه خود از آن بهره می بریم هستند ، با این تفاوت که کمتر پیش می آید حالت تجمیعی و آپارتمانی به خود بگیرند . این در حالیست که در هتل آپارتمان های شهری مانند مشهد ، ویژگی چند واحدی بودن آن ها پدیدار شده اما خصوصیت دیگری مانند وجود آشپزخانه حذف می شود . با توجه به این حالت که هر دو نیز با قیمت هایی مناسب در کشور مورد نظرمان یافت می شوند ، گونه سوم و ترکیبی دو حالت فوق نیز که وجود واحدهای مسکونی مبله در یک آپارتمان است که در این یادداشت به معرفی یکی از آن ها ، یعنی AMJ Putrajaya Homestay خواهیم پرداخت .

 

هتل آپارتمان ارزان در مالزی AMJ Putrajaya

یکی دیگر از واحدهای AMJ Putrajaya Homestay

یکی دیگر از واحدهای AMJ Putrajaya Homestay

در فاصله ۲۰ کیلومتری از فرودگاه کوالالامپور ، زمانی که خود را در بزرگراه Persiaran Utara یافتید ، در یکی از فرعی های این مسیر به Jalan Alamanda 2 خواهیم رسید ، مسیری که در انتهای آن ساختمان های متحد الشکلی وجود داشته و مقصد نهایی ما یکی از آن هاست .  AMJ Putrajaya Homestay مجموعه ای سه طبقه دارای دو Deluxe Double Room  یا واحد دو خوابه (یکی با بالکن و دیگری با آلاچیق) ، دو  Quadruple Room  یا واحد چهار نفره (باز هم به همراه و بدون بالکن) و دو Four-Bedroom House یا واحد ۴ اتاقه با گنجایش تقریبی ۱۶ نفر می باشد .

اجاره واحدهای این مجموعه که به معنای واقعی در تعاریف یک هتل آپارتمان می گنجد برای یک شب اجاره شما ، از ۴۸ دلار به ازای کوچک ترین واحدها تا ۲۴۰ دلار به ازای پر امکانات ترینشان ، هزینه برایتان در بر خواهد داشت . اگرچه در نظر اول شاید هزینه بیش از دویست دلار برای یک سفر ارزان خیلی زیاد بوده و با مفهوم هتل آپارتمان ارزان در مالزی در تضاد باشد ، اما فراموش نکنید که این مبلغ بین ۱۰ ، ۱۵ یا ۲۰ نفری که در آن جای می شوند (همسفران شما) تقسیم می شود ؛ کمااینکه اگر با همین ترکیب به هتلی حتی ۴ ستاره هم می رفتید ، هزینه کلی به بیش از ۱۰۰۰ دلار به ازای هر شب افزایش می یافت .

منظره ای رو به دریاچه ، هالی بزرگ برای گردهمایی های خانوادگی ، بالکن رو به باغ ، تلوزیون صفحه تخت ، تخت هایی با طول بیش از ۲ متر ، کفپوش چوبی و … از جمله اولین ویژگی های این مجموعه است که پس از ورود نزد مهمانان خودنمایی می کند . اگر با تعداد زیادی از بستگان خود به این مجموعه سفر کرده ، با دوستان خود به این کشور می روید ، در قالب تیمی ورزشی قصد اقامت چند روزه در کوالالامپور را دارید و یا سرپرست دانش آموزان شرکت کننده در المپیاد های علمی هستید ، در اختیار گرفتن این مجموعه سبب می شود تا با پرداخت هزینه ای اندک ، علاوه بر حصول حریمی خصوصی ، دارای فضایی گسترده و راحت نیز شوید .

نمای خارجی AMJ Putrajaya Homestay

نمای خارجی AMJ Putrajaya Homestay

ویژگی مشترک  واحدهای هتل آپارتمان AMJ Putrajaya Homestay

  • سرویس بهداشتی : هر واحد دارای حمام و توالتی مجزا بوده و دستمال کاغذی ، حوله و مواد شوینده در همه آن ها موجود است .
  • محوطه خارجی : محوطه پیک نیک ، خدمات باربیکیو و یک باغچه فرح بخش
  • آشپزخانه : دارای یخچال ، اجاق گاز ، کتری برقی و …
  • دسترسی : همه واحد ها برای افراد ویلچر سوار قابل دسترس بوده و می توانند با کمک آسانسور به طبقات بالاتر بروند ، سطوح شیبدار و دستشویی مرتفع نیز از دیگر امکانات موجود برای این افراد است .
  • پارکینگ : پارکینگ گاراژی و خیابانی در صورت اجازه اتومبیل
  • امکانات دیگر : تهویه مطبوع ، عدم امکان سیگار کشیدن در بیشتر جاهای مجموعه (وجود smoking rooms) ، اتاق های خانوادگی و توانایی تکلم کارکنان به مالایی و انگلیسی