تور لحظه آخری

هتل ارزان در ابوظبی

هتل ارزان در ابوظبی

هتل ارزان در ابوظبی :در حالی که بسیاری از مردم ایران و جهان دبی را به دلیل شهرت و جاذبه های فراوانی که دارد پایتخت امارت متحده عربی می دانند ، این ابوظبی است که پایتخت این کشور بوده و بر شش شیخ نشین دیگر این کشور (یعنی دبی ، عجمان ، رأس‌ الخیمه ، ام ‌القوین ، فجیره و شارجه ) ارجحیت سیاسی دارد . در همین رابطه باید گفت که ابوظبی که در مراجع انگلیسی آن را با نام Abu Dhabi دیده اید ( در مواردی “ض” و “ظ” در انگلیسی به صورت DH نوشته می شوند ، مانند Riyadh – ریاض ) با داشتن جاذبه های گردشگری فراوانی که دارد ، به خودی خود نه تنها از دبی در امکانات سخت افزاری چیزی کم ندارد ، بلکه رکوردهایی را در دست دارد که آن را از دبی نیز پیش می اندازد .

هتل ارزان در ابوظبی

به عنوان مثال وجود مسجد شیخ زاید که خود دنیایی از رکوردهاست ( مانند وجود بزرگترین لوستر و فرش جهان در این مکان ، به انضمام اینکه این مسجد نیز وسیع ترین در نوع خود بوده و پس از مسجد الحرام و مسجد النبی بزرگترین بنای یک سازه اسلامی را در اختیار دارد ) ، وجود پارک تفریحی دنیای فِراری  (Ferrari World) که دارای سریعترین ترن هوایی با نام Formula Rossa در خود می باشد ، وجود Yas Marina در این شهر که یکی از پیشرفته ترین پیست های اتومبیل رانی فرمول یک بوده و گردشگران علاوه بر اینکه می توانند از صدای دیوانه کننده موتور خودروهای مسابقه ای از بهترین برندهای دنیا لذت ببرند ، می توانند به عنوان راننده یا سرنشین نیز این سرعت را در مواقعی که مسابقه ای برگزار نمی شود تجربه کنند ، گوشه ای از امکانات منحصر بفرد این شهر می باشد . حال اینکه اگر تفریحاتی همچون صحرا نوردی ، دیدار از مراکز خرید ، موزه ها ، پارک ها ، حیات وحش و … ، استراحت در هتل های بی نظیر ، تناول بهترین غذاهای دنیا و مجموعه ای از این اتفاقات خوشایند را در نظر بگیرید – امکاناتی که در دبی و سایر شهرهای نمونه خاور میانه نیز یافت می شود – می توان گفت که ابوظبی نیز به نوبه خود دارای جایگاه ویژه ای در گردشگری آسیا و حتی دنیاست ، پس بی دلیل نیست که به نیویورک و پاریس طعنه زده و در مواردی گوی سبقت گرانی را از بزرگترین شهرهای آمریکا و اروپا ربوده است .

پیست فرمول 1 ابوظبی

با توجه به این توضیحات انجام سفر تفریحی به ابوظبی مستلزم داشتن پشتوانه مالی کافیست ، پس هرچه بودجه بیشتری به این کار اختصاص دهید ، طبیعتاً از امکانات بیشتری استفاده خواهید کرد .

اما در موارد متعددی ، سفر به ابوظبی نه از سر تفریح و داشتن ثروتی مازاد ، بلکه از روی اهداف تجاری و ماموریت های کاری شکل می گیرد . در نتیجه برای سفر به یکی از گرانترین شهرهای دنیا ، آن هم منطقه ای که در جنوب خلیج فارس خودمان قرار دارد ، مستلزم پیدا کردن هتل ارزان در ابوظبی می باشند . زمانی که در پی پیدا کردن هتل ارزان در ابوظبی هستیم ، با مراجعه به سایت های بین المللی بوکینگ یا رزرو محل اقامت ، هتل هایی را می بینیم که به طور معمول از ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار به ازای هر شب برای یک اتاق با تختی دو نفره از مسافر پول می گیرند . با توجه به اینکه قیمت دلار به پول ما دارای نوسانات زیادیست ، شاید بهای دلار در هنگام نگارش این مقاله با زمانی که شما این مطلب را می خوانید متفاوت باشد ، لذا خود شما می توانید با ضرب و تقسیم ارزش ریالی روز دلار ، قیمت آن را به پول خودمان محاسبه کنید .

در همین رابطه هتل هایی نیز وجود دارند که اتاق هایشان در حالتی مشابه از مرز ۳۰۰ دلار نیز گذشته و حتی به ۱۰۰۰ دلار برای تنها یک شب نیز می رسند که بی تردید گزینه های مناسبی برای فردی که قصد یافتن هتل ارزان در ابوظبی را دارد مناسب نمی باشد .

 

گفتنیست که ما در این مقاله در خصوص هتل ارزان در ابوظبی صحبت می کنیم و نه پانسیون ، مسافرخانه سطح پایین یا خانه اجاره ای ؛ لذا قیمت مکانی مانند هتل ۵ ستاره افسران ابوظبی (Officers Club & Hotel) به عنوان گوهری در میان همه اماکن اقمتی این شهر که برای شرایطی مشابه تقریباً شبی ۶۰ دلار است ، ارزان ترین راه سکونت موقت در این شهر نمی باشد ، بلکه بهترین هتل ارزان در ابوظبی در مقایسه با سایر هتل های ۵ ستاره است . در پایان لازم به ذکر است که اقامتگاه های ارزان قیمت و مطلوب مسافرینی که بودجه زیادی برای سفر ندارند در مقالات بعدی با جزئیات بیشتری شرح داده خواهند شد .