تور لحظه آخری

هتل استانبول ۵ ستاره

هتل استانبول 5 ستاره

هتل استانبول ۵ ستاره

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی برخی از هتل های ۵ ستاره استانبول بپردازیم ولی پیش از آن ، آگاهی از نحوه درجه بندی هتل ها و امکانات یک هتل ۵ ستاره خالی از لطف نیست . در بدو امر مشخص است که هرچه امکانات یک هتل بیشتر و بهتر باشد و آرامش بیشتری را به مسافرین هدیه دهد ، تعداد ستاره های آن نیز بیشتر می شود ؛ اما میزان آرامش و لذت از سفر نزد مسافرین ، امری نسبی و کیفیست ، لذا با توجه به تفاوت سلایق آنان نمی توان کیفیت هتل های گوناگون را سنجید . از این روی سازمان های ذیصلاح (اعم از سازمان های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یا هتلداری در سطح بین المللی) با تعریف شاخص هایی ملموس ، این سطح رضایت را به شکل اعداد و ارقام در میاورند تا به راحتی قابل محاسبه و مقایسه بوده ، حقی از مجموعه ای ضایع نشود و یا ستاره ای اضافه به مجموعه ای نالایق اعطا نگردد . وجود ساختمان های جداگانه در یک هتل ، تعداد اتاق های زیاد (بیش از ۱۵۰ اتاق) ، وجود دمای مناسب برای هوا و آب ،  وجود سرویس بهداشتی در هر اتاق (به همراه وان) و وجود سرویس های بهداشتی متعدد در قسمت های مشاع این هتل ، امکان برقراری تماس با بیرون از هتل در هر اتاق و همچنین دسترسی مسافر به این وسیله در هر نقطه از این مجموعه ، وجود لوازمی نظیر تخت ، میز آرایش ، انواع مبل و صندلی ، یخچال ، تلوزیون ، میز تحریر ، پرده های دوجداره و … با کیفیتی قابل قبول ، وجود سیستم روشنایی استاندارد به همراه آباژور و چراغ مطالعه ، آسانسورهای متعدد ، سرو صبحانه در اتاق ، دکوراسون جالب توجه در هر اتاق و قسمت های عمومی این سازه ، وجود کارکنانی مودب ، پاکیزه و مجرب ، با لباس های متحدالشکل و آشنا به زبان انگلیسی ، رستوران های متعدد ، سرویس اتاق شبانه روزی ، وجود باشگاه های ورزشی ، استخر و اتاق ماساژ ، امکانات رختشویی و خشکشویی ، وجود سالن های کنفرانس یا تالارهای مجلسی ، کافه و بار ، پارکینگ نزدیک و استاندارد ، وجود سیستم اطفاء حریق و راه های اظطراری ، امکان صرف غذا در همه جای هتل و در هر ساعت از شبانه روز ، وجود پزشک در هتل ، وجود تاکسی و خودروی اجاره ای در این مکان ، وجود اینترنت بی سیم در هر اتاق ، فضاهای عمومی یا کافی نت ، وجود سالن زیبایی ، باشگاه شبانه و صندوق امانات از جمله مهمترین ویژگی هایی هستند که ۵ ستاره برای هتل های واجدالشرایط به همراه دارند ، در نتیجه زمانیکه از هتل استانبول ۵ ستاره سخن می گوییم ، منظورمان اقامتگاهیست که دارای شرایط و امکانات فوق می باشد .

هتل استانبول 5 ستاره

هتل استانبول ۵ ستاره

در دو دهه اخیر ، سفر ایرانیان به ترکیه شدت بیشتری یافته و بسیاری از هموطنانمان اقامت در هتل استانبول ۵ ستاره را تجربه کرده اند ، آژانس های مسافرتی نیز در پی ارتباط همه روزه با این افراد ، به سادگی توانایی شناسایی هتل های خوب و بد را داشته و به درستی از مزایا و معایب هریک آگاهند . طبق اطلاعات واصله از این مجموعه ها هتل هایی نظیر ویت استانبول سوئیت (Witt Istanbul Suites ) ، سوئیت توم توم ( Tomtom Suites ) ، سنت رجیس ( The St. Regis Istanbul) ، رافلز ( Raffles Istanbul ) ، فور سیزن ( Four Seasons Hotel Istanbul ) ، الیت ورلد بیزنیس ( Elite World Business Hotel ) ، والت کاراکوی ( Vault Karakoy ) ، شانگری لا بسفروس ( Shangri-La Bosphorus, Istanbul ) ، هیلتون ( Hilton Istanbul ) و هتل ماریوت ( Istanbul Marriott Hotel Sisli ) هتل های ۵ ستاره ای هستند که متقاضیان دریافت بهترین سرویس های هتلداری ، مجذوب آن ها می شوند . این هتل ها که عمدتاً زیرمجموعه ای از شرکتی بین المللی با صدها شعبه در سراسر دنیا می باشند ، هزینه ای متناسب با میزان خدمات ارائه شده دریافت می کنند که به ازای هر شب از ۵۰ دلار شروع شده و تا ۵۰۰ دلار نیز می رسد ، اما بطور میانگین ، می توان محدوده قیمتی ۲۰۰ تا ۳۵۰ دلار به ازای هر شب اقامت در این هتل ها را برای شرایط استاندارد و نرمال در نظر گرفت .

اتاق دوبلکس هتل سوئیس بسفر

اتاق دوبلکس هتل سوئیس بسفر

همانطور که اشاره شد هتل هایی با تعداد ستاره یکسان ، معمولاً امکاناتی مشابه نیز ارائه می دهند ؛ سطح تفاوتی که اگر زیاد شود ، اگرچه به افزایش تعداد ستاره های هتل با امکانات و مطرح تر منجر نمی شود ، اما عاملی برای کاهش تعداد ستاره های هتل بی کیفت تر خواهد شد . در نتیجه اینکه هریک از این مجموعه ها به دلیل اینکه قصد عقب افتادن از همقطاران خود را ندارند ، خود را به یک سرویس ، محصول یا خدمتی جدید تجهیز کرده و یا با نوآوری و عدم دنباله روی از دیگران ، در صدد ارائه خدماتی منحصر بفرد و بی همتا پیش می روند .

با گذر از این توضیحات که ماحصل آن نزدیکی قابل توجه امکانات هتل های مطرح به سایر رقبایشان بود ، باید بگوییم که نام و محل قرار گیری هریک از آن ها نیز در تصمیم گیری نهایی مسافرین بسیار تاثیر گذار است . در خصوص نام مجموعه می توان اینچنین توضیح داد که هتلی مانند هیلتون به عنوان اقامتگاه ما در تور استانبول با هتل ۵ ستاره ، دارای آنچنان سابقه ، تجربه و پشتوانه مالی و معنوی عظیمیست که با تاسیس یک شعبه جدید در هرکجای دنیا ، ۵ ستاره همیشگی خود را مجدداً به دست می آورد و برای عرضه خدمات خود نیازی به تبلیغات آنچنانی ندارد ، چرا که نام آن در این صنعت به یک برند معیار تبدیل شده است . از سویی دیگر ، دو هتل کاملاً یکسان در یک شهر را در نظر بگیرید . طبیعتاً به وجود یکسان بودن خدمات داخلی ، نحوه دسترسی آن به سایر اماکن و خیابان ها و همچنین منظره این مجموعه از شهر است که سبب می شود تا یکی بر دیگری رجحان داشته باشد . درست در این نقطه است که می فهمیم چرا هتل های پنج ستاره تنگه بسفر (بوسفور) که منظره ای رو به دریا دارند هیچگاه خلوت نمی شوند . از این گذشته نمی توان در استانبول ، شهری که مرز بین اروپا و آسیاست قرار داشت و بسادگی از کنار تنگه ای که دو دریای سیاه و مرمره را به یکدیگر می رساند گذشت ؛ در نتیجه اینکه فارغ از مسائل زیبایی شناختی و مناظر روح نواز آن ، علاقه به فاکتورهای تاریخی و جغرافیایی انسان نیز او را به سمت انتخاب هتلی در این ناحیه سوق می دهد ؛ انتخابی که برای ما هتلی جز هتل سوئیس بسفر (Swissotel The Bosphorus) نبوده است .

برای شروع صحبت در خصوص هتل سوئیس بسفر به عنوان محل اقامت تور استانبول با هتل ۵ ستاره تنها کافیست که بدانیم طراح این مجموعه ، Khuan Chew صاحب سبک و یکی از مشهورترین بانوان عرصه معماری بوده است . با صرف نظر از افتخارات و دستاوردهای وی در زمینه طراحی تنها کافیست بدانید که سه سازه نامدار برج العرب ، هتل ساحل جمیرا و همچنین مدینه جمیرا از شاهکارهای وی تنها در دبی بوده است ، بگذریم که طراحی ده ها هتل ۵ ستاره دیگر نیز در کارنامه وی می درخشد . با توجه به این توضیحات اینکه اصول ایمنی و زیبایی شناسی متناسب با فرهنگ و تاریخ ترک های این کشور در ساختار این مجموعه تا این حد به کار رفته و همه ساله جوایزی را برای این مجموعه به بار می آورد عجیب نیست .

اگر به خوراک خود و نحوه سرو آن در سفر اهمیت فروانی می دهید ، باید بدانید که این مجموعه به عنوان یک نقطه کانونی در عرضه خوراکی های بین المللی مطرح بوده و می توان رستوران های صاحب سبک آن را در نوع خود بی همتا دانست ؛ به طوری که تنها منوی آخر هفته های آن دلیلی بر جذب مجدد مشتریانیست که پیش از این سابقه اسکان در هتل سوئیس استانبول را داشته اند . گفتنیست که انواع غذا و نوشیدنی در رستوران ” ۱۶بام ” عرضه می شود ، جایی که می توانید با داشتن منظره ای کامل و زیبا از تنگه بسفر ، لحظه ای بیاد ماندنی در زندگی خود بسازید .

Chalet یا کلبه کوهستانی که با دکور سنتی و داخلی خانه های چوبی طراحی شده و دارای شومینه ای با ساختار اصیل کوهستانیست ، بار Les Ambassadeurs که امکان چشیدن نوشیدنی همراه با شنیدن موسیقی زنده جاز را فراهم می کند ، وجود مرکز اسپا با چهارده اتاق مجزا ، سالن ورزش و مرکز فیتنس ، استخرهای داخلی و خارجی و مجموعه ای از سرگرمی های کوچک و بزرگ در این مجموعه سبب شده است تا مهمانان تور استانبول با هتل ۵ ستاره در آن احساس کمبود و بی حوصلگی نکنند .

همانطور که پیشتر هم اشاره شد علاوه بر امکانات داخلی یک هتل ، محل قرارگیری آن نیز بسیار حائز اهمیت است که از این نظر هتل مورد نظر ما با قرار گرفتن در نقطه تاریخی استانبول ، با قصر توپکاپی ، بازار بزرگ و مسجد آبی تنها ۱۵ دقیقه با پای پیاده فاصله دارد که این عوامل سبب می شوند تا اگر امکانات هتل برایتان یکنواخت و تکراری شده است ، فاصله زیادی با نقاط توریستی شهر نداشته باشید . در نهایت گفتنیست که در اغلب سامانه های رزرو هتل و بوکینک ، این مجموعه از ۱۰ نمره ، امتیازی فراتر از ۹ کسب کرده است که خود گواهی بر میزان رضایت مردم از آن می باشد .