تور لحظه آخری

هتل خوب در مالزی

Simms Grand Inn لابی هتل

هتل خوب در مالزی : بارها در یادداشت های مختلف به این نکته اشاره کرده ایم که که خوب بودن و سایر صفات کیفی ، امری نسبی بوده و به دلیل اینکه شاخصی مشخص برای عموم مردم وجود ندارد ، نمی توان به صورت قطعی به خوب یا بد بودن یک پدیده رای دهیم . این در حالیست که تعریف استاندارد های مختلف هتل ها از سوی سازمان هایی بین المللی و اصنافی که بر اقامتگاه هایی سراسر دنیا یا یک کشور خاص نظارت می کنند سبب شده است تا تعداد ستاره های یک هتل ، مبین سطح کیفی آن ها باشد.

هتل خوب در مالزی

با توجه به این تقسیم بندی ها ، بدیهیست که هتل های پنج ستاره بهترین های نوع خود بوده و با کاهش تعداد این عناصر ارزیابی ، از میزان کیفیت خدمات این اقامتگاه ها و امکانات آن ها کاسته شود . پس چنانچه همه هتل های ۵ ستاره را هتل هایی خوب بنامیم ، عملی به گزاف انجام نداده ایم و این مکان از سوی همه مسافرین و افرادی که در آنجا اقامت دارند ، محلی ایده آل برای گذراندن دوره سفر می باشد ، اما نکته بسیار حیاتی و غیر قابل چشم پوشی ، هزینه های اقامت در این اماکن به ازای اقامتی حتی یک شبه می باشد که شاید برابر با اجاره یک خانه مبله در تهران به مدت یک ماه شود . به همین دلیل میزان خوب بودن یک مهمانسرای را بودجه تخصیص داده شده به آن از سوی مسافرین و ارزش سرویس های دریافتی در ازای مبلغ پرداختی مشخص می کند . در نتیجه اینکه همه هتل های پنج ستاره خوب بوده و همه مسافرخانه های یک ستاره دارای امکانات محدود و نامطلوبی هستند ، اما اینکه از دید چه شخصی قرار است آن ها نظاره کرده و اجاره کنیم هم از اهمیت بالایی برخوردار است .

اگر شما از آن دست افرادی نباشید که شخصاً در سال های اخیر تجربه سفری خارجی را داشته اند ، بی تردید در نزدیکان ، دوستان وآشنایانتان کسانی را می شناسید که با هدف تجارت ، تفریح و سیاحت ، درمان و تحصیل یا کاری کوتاه مدت به کشوری خارجی سفر کرده باشند . اگر سفر به کشورهای اروپایی یا آمریکای شمالی را از قدیم الایام گران قیمت تصور کنیم ، سفر به ترکیه ، آذربایجان ، ارمنستان و امارات به عنوان کشورهای نزدیک به ما (کشورهایی غیر زیارتی) یا کشورهای جنوب شرقی آسیا مانند تایلند ، مالزی ، سنگاپور ، ویتنام و… از جمله مهمترین مقاصد خارجی گردشگران خارجی بوده است .

این در حالیست که در سال های اخیر ، چنانچه یکی از این مسافرین می توانست با ۱۰۰۰ دلار ایام خوشی را در مسافرت بگذراند و هم اینک نیز با همین مبلغ شرایط مشابهی را تجربه کند ، در یک دهه قبل به پول ایران قریب به یک میلیون تومان هزینه وی می شد ، در حالی که امروزه این مبلغ حداقل دوازده الی پانزده میلیون تومان می باشد .

این توضیحات از این باب ارائه شد که بدانیم سطح توقع افرادی هم که سابقه مسافرت های خارجی فراوانی دارند و در هتل های نامداری سکنی گزیده اند هم با این نوسانات تحت الشعاع قرار گرفته است ؛ پس می توان نتیجه گرفت که در حال حاضر ، شناسایی یک هتل خوب در مالزی یا کشوری دیگر منوط به شناسایی هتلی سه یا چهار ستاره ، با امکاناتی مکفی و هزینه ای کمتر از ۵۰ دلار به ازای هر شب می باشد . ناگفته نماند که در این مثال میانگینی از سطح درآمد افرادی که در سال های قبل در مجموعه تور برتر با آن ها سر و کار داشته ایم در نظر گرفته شده است ، کمااینکه افرادی هستند که این تغییرات ارزش ارز مانعی بر سر مسافرت های سطح بالای آنان نبوده و از سوی دیگر افراد فراوانی نیز وجود دارند که روند سفرهای خارجی و کم خرج آنان به کلی قطع شده است .

شاید به درست یا غلط ، میزان محبوبیت یک کالا یا سرویس نزد عموم مردم سبب شود که ما نیز به آن ایمان آورده و به خود بگوییم ” حتماً چیز خوبیست که انقدر طرفدار دارد ! ” . با این طرز فکر ، خود من برای آخرین سفری که دو ماه پیش به کوالالامپور داشتم ، سعی کردم تا به جای جستجوی دنبال هتل خوب در مالزی ، به دنبال پر طرفدار ترین آن ها بگردم ، چرا که می دانستم هتل هایی که بیشترین رزرو در ماه های آخر پیش از سفرم را داشته اند – مطابق طرز فکر فوق – حتماً عامل جذابی برای عموم مسافرین بین المللی داشته اند که از رقبای خود پیشی گرفته اند .

در همین رابطه ، پس از جستجویی حساب شده به هتل های سه ، چهار وپنج ستاره ای رسیدم که در سرتاسر این کشور پراکنده شده بودند ، اما در این میان دو هتل Simms Grand Inn و ibis Kuala Lumpur City Centre دارای شرایط بهتری بودند و با اینکه تمایلم به اقامت در هتل چهار ستاره ابیس بیشتر بود ، اما عدم وجود جای خالی در ان حکم به رزرو اتاق در “سیمز گرند این” داد .

در خصوص این هتل خوب در مالزی باید بگویم که اجاره اتاقی با هزینه تنها ۱۳ دلار به ازای هر شب من را به این فکر فرو برده بود که با این هزینه نباید توقع سرویس خاصی را داشته باشم و در طول این مسافرت کاری ، همینکه جایی برای خواب داشته باشم برایم کافیست ، اما زمانی که به محله “چو کیت ” کوالالامپور در شمال پایتخت این کشور و مجموعه مورد نظر رسیدم ، دانستم که تصاویر این مکان درست بیانگر همان چیزیست که در واقعیت وجود داشته و عنصر تمیزی محل اقامت که شخصاً برای بنده مهم بود به خوبی در آن رعایت شده است .

Simms Grand Innفضای بیرونی هتل

Simms Grand Innفضای بیرونی هتل

این هتل فاقد هر امکاناتی بود که از یک هتل خوب در مالزی سراغ دارید ، یعنی خبری از رستوران ، کافه ، باشگاه ورزشی ، استخر ، خشکشویی ، سالن زیبایی ، ماساژ ، اتاق کنفرانس و … نبود و به طریقی شبیه مهمانپذیر هایی بود که در ایران به وفور پیدا می کنیم اما از آنجایی که شرایط ایده آلی برای استراحت شبانه داشت ، به شخصه از این انتخاب پشیمان نشدم . این در شرایطی بود که به دلیل فقدان امکانات رفاهی ، در همان مسیر رفت اولیه مراکز مورد نیازم از جمله سوپر مارکت های  UO SUPER STORE و MYDIN ، رستوران Mohd Yaseen Nasi Kandar و KFC و همچنین کافه Starbucks را شناسایی کردم تا در مواقع لزوم به آن ها مراجعه کنم ، مراکزی که دورترین آن ها از هتل تنها ۳۰۰ متر فاصله داشت .

در اتاق یک تخته من که عایق صدا نیز شده بود ، حمام و دستشویی اختصاصی ، تهویه مطبوع ، یک تلوزیون تخت کوچک به همراه شبکه های کابلی و اینترنت رایگان همه امکاناتی بود که در اختیارم قرار داده شده بود . البته با توجه به هزینه های اقامت ، به هیچ عنوان مشکلی با این قضیه نداشتم و همینکه دستماgل کاغذی ، حوله های تمیز ، یک کمد معمولی و صد البته دسترسی مناسب این مجموعه در اختیارم بود حس خوبی برایم به همراه داشت .