تور لحظه آخری

هتل های ستاره دار دبی

تور لحظه آخری

هتل های ستاره دار دبی

در این مقاله قصد داریم به بررسی هتل های ۴ و ۵ ستاره دبی بپردازیم ، اما قبل از آن شناخت مفهوم هتل ستاره دار و مبنای ستاره دهی به آن ها بسیار مهم بوده و در شناسایی و تفکیک هتل خوب و بد به ما کمک می کند .البته که یک هتل خوب در تور لحظه آخری نیز مهم می باشد.

هتل های ستاره دار دبی

در نگاه اول معیار اعطای ستاره به یک هتل ، میزان امکانات سخت افزاری هتل ، میزان خدمات ارائه داده شده به مهمانان و رضایت آن ها از مجموعه مذکور می باشد ؛ با این حال ارگان های گوناگون با معیار های مختص خود اقدام به ستاره دهی می کنند . به طور مثال ممکن است تعداد ستاره های یک هتل از نظر اتحادیه هتل داران با تعداد ستاره های همین مجموعه از نظر سازمان گردشگری فرق کند ، اما معمولا با توضیح استاندارد های مورد قبول هریک ، می توان به میزان صلاحیت واقعی یک هتل پی برد . ناگفته نماند که در برخی از کشورها مانند ایالات متحده آمریکا ، میزان مالیات پرداختی یک هتل نیز می تواند در تعداد ستاره های آن موثر باشد .

با توجه به مبحث فوق هتل ۵ ستاره (مجلل یا لاکچری کلس) هتلیست که دارای لوازمی لوکس و مدرن ، خدمات ۲۴ ساعته ، رستوران هایی با منوی غذایی کامل ، خدمات تفریحی و ورزشی و … باشد . هتل های ۴ ستاره (درجه یک) هتل های کوچکتری نسبت به دسته قبل می باشند و نزدیکی آن ها به مراکز خرید و تفریحی یکی از عوامل بهبود دهنده وضعیت آن ها می باشد . هتل های ۳ ستاره (اقامتی رفاهی یا کامفورت کلس) نیز در ناحیه جغرافیایی ضعیفتری نسبت به ۲ دسته قبل قرار دارند (بطور مثال حاشیه بزرگراه ها ) و با وجود داشتن اتاق هایی کم تعداد ، دارای استخری کوچک ، پارکینگ و عرضه سه وعده غذایی می باشند .هتل های ۲ ستاره (استاندارد کلس) نیز دارای امکانات حد اقلی می باشند که امکانات آن ها به تلوزیون و تلفن ختم می شود .هتل های ۱ ستاره (گردشگری یا توریست کلس) نیز املاکی خصوصی می باشند که در قالب مسافرخانه به ارائه خدمات مشغولند .

با توجه به مطالب گفته شدخ در میابیم که هتل های دبی – با توجه به شرایط استثنایی این شهر – دارای رتبه های ۴ و ۵ ستاره هستند .از مهمترین این هتل ها می توان به  هتل مینا سلام ، القصر ، جمیرا بیچ ، برج العرب ، کنراد ، کمپینسکی مال آو امارات ، آدرس دبی مال ، لمردین مینا سیاحی ، فرمونت و ریتز کارلتون جمیرا اشاره کرد .

تور,تور لحظه آخری , تورهای لحظه آخری، تور لحظه آخری واقعی