تور لحظه آخری

تور زمینی باکو

باکو

تور زمینی باکو : شاید بتوان گفت که باکو بزرگترین شهر شرقی آذربایجان ، تنها پایتخت بندری است که در غربی ترین نقطه دریای کاسپین ( دریای خزر ) واقع شده است. این شهر علاوه بر اینکه بزرگترین بندر غرب دریای خزر می باشد ، پرجمعیت ترین شهر منطقه قفقاز نیز محسوب می شود.

تور زمینی باکو

باکو از آن شهر هایی است که به اندازه زیبایی ها و جذابیت های دیدنی که در دل خود جای داده ، در کشور ما شناخته نشده است. معمولاً لیست بلندی از شهرهای متنوع در کشورهای مختلف وجود دارد که ایرانیان برای سفر های خارجی خود یکی از آنها را انتخاب می کنند اما باکو معمولا از آخرین نام هایی است که به یاد می آورند و تعداد معدودی برای گذراندن تعطیلات خود تور زمینی باکو را انتخاب می کنند.

این شهر که از ذخائر غنی نفت و گاز بهره مند است ، دوران طولانی را تحت حکومت امپراطوری ها و پادشاهان ایرانی بوده است. همانطور که در تاریخ ثبت شده ، در برخی مواقع باکو بین حکومت های ایرانی و عثمانی دست به دست می شده است. روزی با حمله امپراطوری ترک ها به زانو در آمده و روزی هم سپاهیان ساسانی دروازه های این شهر را فرو ریخته اند . آنچه که امروز از بقایای این جنگ ها باقی مانده برج های قدیمی و قصر های سلطنتی کهن است که امروزه جزئی از میراث فرهنگی این شهر ، تاریخ و جاذبه های توریستی آذربایجان محسوب می شود. آثار تاریخی تمدن در این شهر به گونه ای است که باعث شد باکو در سال ۲۰۰۹ از سوی سازمان کنفرانس اسلامی به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی شناخته شود.

این شهر آنقدر جاذبه های تاریخی دیدنی دارد که واقعاً نمی دانیم از کدامشان بگوییم ، اما شاید اولین نامی که بعد از شنیدن کلمه باکو به ذهن ما می رسد شهر قدیمی یا ایچری شهر است. این منطقه که بافت کهن و تاریخی باکو محسوب می شود خود به تنهایی شامل مکان های دیدنی بسیاری است. نقاطی مثل برج دختر ، قصر شیروان شاه ، دروازه مراد و بسیاری اماکن ، مساجد ، حمام های قدیمی و کاروانسراهای متعدد در این منطقه واقع شده اند.

قلعه-دختر-باکو

برج دختر ، درواقع قلعه ای تنها و بلند است که حدودا ۳۰ متر ارتفاع دارد و شما می توانید با استفاده از پله های این برج به بالای آن رفته و باکو را از نمای بالا ببینید. گفته می شود این برج که بیش از هزار سال قدمت دارد در ابتدا یک نیایشگاه زرتشتی و متعلق به حکومت وقت ایرانیان بوده و بعدها به عنوان برج دیدبانی در حکومت عثمانی استفاده می شده است. امروزه موزه ای در داخل این برج برپاست که می توانید در سفر با تور زمینی باکو از این بنای تاریخی و موزه درون آن دیدن کنید.

یکی دیگر از جاذبه های فوق العاده دیدنی باکو قصر شیروان شاه است. گفته می شود پس از آن که زلزله ای عظیم کاخ قبلی این شاه را که در منطقه دیگری بود خراب کرد ، او باکو را به عنوان پایتخت جدید خود برگزید و این قصر را بنا کرد.

از جاذبه های تاریخی این شهر اگر بگذریم نمی توانیم بلوار باکو را به شما معرفی نکنیم . شاید متعجب شوید که یک بلوار چه اهمیتی می تواند داشته باشد؟ در پاسخ باید بگوییم که این بلوار از محبوب ترین مناطق این شهر برای توریست ها و البته مردم محلی است. بلوار باکو در واقع یک خط ساحلی است که در امتداد دریای خزر به طول ۳٫۵ کیلومتر کشیده شده است. چشم انداز زیبای این بلوار به خصوص در شب که نورپردازی های فوق العاده آن شروع به کار می کنند قدم زدن در این مکان را لذت بخش تر می سازد. هر چند که علاوه بر چشم انداز زیبای این مکان شما می توانید از پارک سرگرمی ، ونیز کوچک ، چشم باکو و رستوران ها و کافه های متعددی هم در این بلوار دیدن کنید.

بلوار-باکو

این همه اماکن دیدنی و توریستی که ذکر کردیم تنها مشت کوچک نمونه خرواری از جاذبه های متعدد باکو هستند که شما با تور زمینی باکو می توانید از آنها دیدن کرده و سفر لذت بخشی را داشته باشید.

اما سوالی که مطرح می شود این است که چرا هر زمان صحبت از سفر خارجی ، تور لحظه آخری و این جور عبارات می شود تمام ذهن ها به هواپیما و فرودگاه معطوف می شود؟ مگر نمی توان از طریق سفر زمینی و یا حتی دریایی به کشور های خارجی سفر کرد؟ بسیاری از شهروندان کشورهای غربی ، اروپا و حتی آمریکا در سفرهای تفریحی خود مسیر زمینی را به هواپیما و خطوط هوایی ترجیح می دهند. تجربه ثابت کرده است که سفرهایی که از راه زمین انجام می گیرد به مراتب مفرح تر از سفرهای هوایی است. خاطرات مسیر ، حرف ها ، خنده ها ، بالا و پایین پریدن ها و حتی مشکلاتی که ممکن است در سفر پیش بیاید و در مجموع همه کارهایی که می شود در سفر زمینی انجام داد و در هواپیما ممنوع است ، باعث می شود که مسیر جاده ای راه جذاب تری از خطوط هوایی باشد.

فرض کنید شما با تور زمینی باکو به سمت این شهر راهی می شوید. در ابتدای مسیر شهر های شمالی و شمال غربی ایران را مشاهده خواهید کرد که خود از لحاظ زیبایی و چشم نوازی نیاز به یک توره چند روزه دارند. پس از گذراندن شهر های زیبای شمالی و جاده های پوشیده از درخت های سرسبز و مراتع زیبا ، وقتی از مرز رد می شوید حس جالب ورود به خاک یک کشور دیگر و عبور از پاسگاه های مرزی را تجربه می کنید. در ادامه راه پس از گذراندن شهر ها رو روستاهای زیبای متعددی در آذربایجان به باکو خواهید رسید. به نظر من این تجربه ای است که با هواپیما هرگز موفق به لمس آن نخواهید شد.

هتل خوب در استانبول

هتل-ابراهیم-پاشا-استانبول

هتل خوب در استانبول ، حقیقتی که در مورد هتل های خوب استامبول یا هر نقطه دیگری از دنیا انکار ناپذیر می باشد این است که با وجود بودجه ای قابل توجه و هنگفت ، نه یافتن آن ها سخت است و نه در میان انتخاب آن ها چالشی آزار دهنده به وجود می آید ! به زبانی ساده تر ، وقتی هریک از ما به دنبال هتل خوب در استانبول می گردیم ، بلاشک هتل های ۵ ستاره و مطرحی که دارای نام های تجاری بین المللی بوده ، در سراسر جهان شناخته شده می باشند و شعبه دارند ، بهترین گزینه های پیش روی برای استقرار ما هستند ، گزینه هایی که نه پیدا کردنشان سخت بوده و نه با توجه به مبلغی که پرداخت می کنیم به هر دلیلی غیر قابل دسترسی و اقامت هستند ، از این روی هتل خوبی که به نامشان اشاره می شود لزوماً بهترین هتل های استامبول نیستند ، اما با توجه به امکانات و مبلغی که صرف اجاره آن ها می شود جزء گزینه های قابل توجه و شاخص این شهر می باشند .

هتل خوب در استانبول

همانطور که در مقدمه هم بدان اشاره شد ، میانگین هزینه های اجاره یک شب هتل محدودکننده بزرگی در انتخاب این مکان می باشد . می دانیم که وجود قیمتی مناسب ، صرفاً به معنای ارزان بودن آن نیست ، بلکه این قیمت تابعی از امکاناتیست که این مجموعه در اختیار ما قرار می دهد ؛ لذا هتل خوب هتلییست که میان امکانات و هزینه های خود توازن برقرار کرده و به نسبت تصورات مشتریان ، سایر رقبا و کیفیت سرویس دهی خود ارزان تر باشد .

از این گذشته ، تعریف “خوب بودن ” از منظر افراد مختلف متفاوت است . به عنوان مثال مرد جوانی را در نظر بگیرید که برای کار ، انجام مأموریت یا شرکت در یک همایش مهم به این شهر سفر کرده است . طبیعیست که چنانچه همین فرد به همراه خانواده خود به استامبول سفر کند ، شرایط سفر به کلی برای وی تغییر کرده و هتلی که پیش از این برای وی محیط مطلوب و ایده آلی بوده است ، اینک مناسب استقرار خانواده اش نیست . با عنایت به این مطلب می توان دریافت که چرا گاهی وجود مهد کودک یا کمپ نگهداری از اطفال تا این میزان مهم و ضروریست ، در صورتی که این فرد در سفر انفرادی خود حتی به این مطلب فکر هم نکرده بوده است .

وجود بار ، رستوران ، باشگاه ورزشی ، سونا و اسپا یا استخر برای برخی از مسافرین مهم است ، اما عده ای هم به کلی از آن ها استفاده نمی کنند ، در نتیجه اینکه اگر گروه دوم در پی یافتن هتل خوب در استانبول باشند ، به دلیل پایین بودن سطح توقع خود ، حتی می توانند هتلی ۳ ستاره با تعداد اتاق های انگشت شمار را پیدا کنند که سفر و اقامتی خوبی را برای ایشان به وجود آورد .

به یاد داشته باشید که خوب بودن یک هتل – خوب بودنی که با آرامش ، راحتی ، سرو غذاهای خوب ، مهمان نوازی خدمه ، نزدیکی به شریان های اصلی شهر ، وجود امکانات و سخت افزارهای کاربردی داخل هر اتاق و … تعریف می شود – همواره در هتل های ۴ و ۵ ستاره ، لوکس ، مجلل و نامدار یافت نشده و گاهی می توان با تجسس ، تحقیق و اندکی شانس ، آن ها را در کالبد هتل های ۳ و حتی ۲ ستاره هم یافت .

هتل-گرین-گاردن-استانبول

هتل-گرین-گاردن-استانبول

تعداد ستاره هتل ها به علل مختلفی کاهش یا افزایش می یابد که گاهی مستقیماً هیچ ارتباطی با نحوه سرویس دهی یا میزان آرامشی که مسافرینی در آن ها زندگی می کنند ندارد . به عنوان مثال هتل ها بنا به قوانین داخلی هر کشور (قوانین هتلداری) یا آیین نامه های بین المللی به منظور افزایش یا حفظ ستاره های خود موظف هستند تا در فصول مختلف سال (بنا بر میزان شلوغی و خلوتی فصل ) ، تعداد خاصی مسافر در هتل داشته و از آن ها پذیرایی کنند ، در نتیجه این کار ( که گاهی به منظور رسیدن به حد نصاب ، به ارزان شدن بیش از حد اجاره بهای آن ها منجر می شود ) ممکن است هتلی با عدم رعایت این اصل ، حتی با وجود داشتن زیرساخت هایی قدرتمند ستاره خود را از دست بدهد و هتلی ضعیفتر از آن با برگزاری فستیوال های مختلف یا برقراری شرایطی مطلوب برای متقاضیان ، آن ها را جذب کرده و به تعداد ستاره های خود بیافزاید . لازم به ذکر است که این مورد عاملی اصلی نبوده و صرفاً یکی از بیشمار دلایل ارزیابی این اقامتگاه ها می باشد . از این گذشته متراژ هتل ، تعداد رستوران ها ، تعداد استخرها و یا وجود مراکزی مانند کافی نت ، آرایشگاه ، سالن کنفرانس ، تالار برگزاری مهمانی و همچنین خدماتی مانند لاندری ، شاتل یا حمل و نقل فرودگاهی ، منوی شبانه روزی در اتاق ، پذیرش ۲۴ ساعته و ده ها خدمت دیگر وجود دارد که در اسم و رسم و تعداد ستاره های یک هتل تاثیر گذار است .

هتل-ابیس-استانبول-وست

هتل-ابیس-استانبول-وست

در ادامه تصور کنید که هتلی با قدمت و کوچک در کوچه های منتهی به میدان تکسیم استامبول وجود دارد . این هتل دارای ده اتاق بوده ، اما با وجود سرویس دهی خوب عوامل آن و داشتن پتانسیل تبدیل شدن به مکانی بزرگتر قابل گسترش یا نوسازی نیست . این مجموعه دارای یک آشپز و یک میز برای غذاخوریست ، اما همین غذا به حدی خوشمزه است که شبیه هیچ طعم دیگری که پیش از این چشیده اید نمی باشد . رابطه عاطفی خوبی که با دست اندرکاران آن برقرار کرده اید که در هیچ هتل دیگری نخواهید دید ، دسترسی آن به نقاط مهم شهر عالی بوده ، دارای رختخواب های آرامی می باشد ، به دلیل کم بودن تعداد مسافران این هتل از سکوتی خوشایند برخوردار بوده و همه چیز در آرمانی ترین حالت خود قرار دارد . به نظر شما آیا این مجموعه مکان مناسبی برای سکونت چند روزه و یک هتل خوب در استانبول نیست ؟

با مقایسه دو بند قبلی مشاهده می کنیم که گاهی هتلی با وجود عدم داشتن ستاره های زیاد و فقدان امکاناتی قابل توجه می تواند سفر خاطره انگیزی برای شما رقم بزند ، در حالی که شاید مساله ای در یک هتل ۵ ستاره خاطرتان را مکدر کرده و این سفر را به کام شما تلخ کند .

در نهایت چنانچه بخواهیم چند هتل خوب در استانبول نام ببریم می توانیم به هتل های Pera Palace Hotel ، W Istanbul ، Georges Hotel Galata ، Ciragan Palace Hotel ، Hotel Ibrahim Pasha ، Four Seasons Hotel Istanbul و همچنین هتل های سه ستاره Peyk Hotel ، Green Garden Hotel ، Divas Silver ، Royal İnci Airport Hotel ، Ibis Istanbul West و … اشاره کنیم .

هتل متور آنتالیا

هتل لارا دینک

پانسیون اُسکار

هتل فالکون

هتل ابیس استایلز

هتل دو ستاره سیاج

هتل کلیک

هتل الجوهره

هتل تکسیم استار

هتل چهار ستاره رناتا بوتیک سیسلی

هتل دوسو دوسی شهر قدیمی استانبول

هتل پیک استانبول

هتل سه ستاره اپل تری (درخت سیب)

هتل امیرا

آگهی های دبی

آگهی های استانبول

.

هتل های آنتالیا

هتل های ارزان آنتالیا

هتل گوليزار

هتل های ارزان آنتالیا : اولین مسئله ای که بسیاری از هموطنان عزیزی که قصد مسافرت به ترکیه را دارند به آن فکر می کنند ، موضوع اقامت در هتل های ارزان آنتالیا و دیگر شهر های ترکیه است. امروز قصد داریم در این مطلب کوتاه به بررسی شهر آنتالیا و ارزانترین هتل های این شهر که برای اقامت شما مناسب تر هستند ، بپردازیم.

آنتالیا که مرکز استان آنتالیا نیز می باشد ، در غرب ترکیه و در شمال دریای مدیترانه واقع شده است. این شهر از مهم ترین و توریستی ترین شهر های این کشور است که سالانه جمعیت بسیاری را به  عنوان گردشگر به سمت خود می کشاند. از جاذبه های دیدنی این شهر ساحلی زیبا می توان به اماکنی همچون تونک تپه ، پارک کارالی‌اوغلو ، پل آراپسو ، تله کابین آنتالیا ، پارک فرهنگی آتاتورک ، بادام آغاجی ، آبشار دودن و آبشار کورشونلو اشاره کرد. همچنین بلوار های زیبای آنتالیا که درختان نخل بلند در آنها خودنمایی می کنند و هینطور لنگرگاه های زیبای آن به جذابیت های این شهر می افزایند.

در ادامه به صورت فهرست وار نام تعدادی از هتل های ارزان آنتالیا را ذکر کرده و اطلاعات کوتاهی به صورت مختصر در مورد آنها ارائه می کنیم.

هتل های ارزان آنتالیا

اولین هتلی که قصد معرفی آن را داریم باکوس پانسیون نام دارد. باککوس پانسیو (Bacchus Pension) در مرکز شهر آنتالیا قرار دارد و ساختمان‌های تاریخی این شهر و دیوار شهر باستانی، اطراف آن را فرا گرفته‌اند. این هتل ۱۴ اتاق‌ راحت با طراحی زیبا دارد و چشم‌انداز ساحلی آرامش بخشی را برای میهمانان به نمایش می‌گذارد. همچنین از مزایای این هتل می توان به دسترسی های بسیار خوب و سریع آن به جاذبه های دیدنی آنتالیا ، از جمله دروازه هادریان، خیابان آتاتورک و جمهوریت ، ساحل مرمرلی و بندر کالیچی اشاره کرد.

هتل لارا آتالا (Lara Atalla) از هتل های میان رده این شهر است. این هتل سه ستاره دارای ۲۸ اتاق است که همگی مجهز به تهویه، تلویزیون ماهواره‌ای و حمام اختصاصی دارای سشوار برای خشک کردن مو هستند. از مهم‌ترین امکانات آن می‌توان به استخر روباز، سرویس اتاق، وای‌فای رایگان و پذیرش شبانه روزی اشاره کرد. همچنین از طریق ماشین‌های این هتل، امکان رفت و آمد به ساحل اختصاصی آن وجود دارد.

لارا آتالا از سواحل زیبای آنتالیا ۱۰ دقیقه با استفاده از خودرو فاصله دارد. فاصله آن تا فرودگاه آنتالیا نیز ۱۴ کیلومتر است و همچنین از محل اقامت شما تا مراکز اصلی خرید در منطقه لارا، با پای پیاده تنها پنج دقیقه راه است. هتل لارا آتالا را می توان در لیست هتل های ارزان آنتالیا قرار داد.

گولیزار (Gulizar Hotel) هتلی دو ستاره دارای ۲۲ اتاق بوده و امکاناتی همچون پارکینگ رایگان، وای‌فای رایگان، استخر رو باز، باغ، تراس، پینگ پنگ، نگهداری چمدان، اجاره خودرو و پذیرش شبانه روزی را دارا می باشد. گولیزار  تنها صدو پنجاه متر از ساحل زیبای کنیالتی فاصله دارد. همچنین فاصله این هتل میان رده از مرکز شهر آنتالیا ۷ کیلومتر بوده و از فرودگاه این شهر هم ۱۸ کیلومتر فاصله دارد.

هتل بعدی که قصد معرفی آن را داریم آنتالیا پلاس (Antalya Palace Hotel)‌ نام دارد. این هتل سه ستاره که دارای ۵۰ اتاق می باشد  دارای امکاناتی همچون وای‌فای رایگان، پارکینگ رایگان، پذیرش شبانه روزی، خدمات تبدیل ارز، استخر رو باز، باغ و تراس می باشد. فاصله این هتل تا مرکز شهر ۳ کیلومتر است و مراکز خرید و تفریحی در فاصله ۱ کیلومتری آن قرار دارند . همچنین فرودگاه آنتالیا نیز  ۱۰ کیلومتر تا این مکان فاصله دارد.

هتل آنتاليا پالاس

هتل آنتاليا پالاس

آنتالیا پالاس رو به دریای زیبای مدیترانه است و دارای ساحل اختصاصی در سواحل زیبای منطقه لارا می باشد. تمامی اتاق های این هتل دارای تلویزیون LCD ،  سیستم مرکزی تهویه هوا ، اینترنت رایگان وای‌فای و بالکن اختصاصی هستند. برخی از اتاق‌ها دارای نمایی زیبا به سوی دریا بوده و برخی دیگر نمایی چشم نواز به سوی کوهستان و باغ اطراف این مجموعه دارند.

از دیگر هتل های شهر آنتالیا می توان به دنیژان (Denizhan Hotel) اشاره کرد که در نزدیکی دریا و در روستای زیبای ماهیگیری Babakale  در غربی ترین قسمت آسیا واقع شده است. از تراس ها و پنجره های بزرگ اتاق های این هتل منظره زیبایی از دریای اژه مشاهده می شود که البته لازم به ذکر است که فقط برخی از اتاق‌ها دارای بالکن هستند. دنیژان را می توان در لیست هتل های ارزان آنتالیا قرار داد.

یک وعده صبحانه فوق العاده طبیعی و روستایی در این هتل سرو می شود. برای وعده‌های دیگر می‌توانید هر غذایی که دوس داشته باشید در رستوران این مجموعه اقامتی سفارش دهید. از دسترسی های این هتل می توان به مرکز شهر آیواچیک (Ayvacik) که در ۴۵ کیلومتری آن قرار دارد اشاره کرد. همچنین فرودگاه چناق‌قلعه، تقریبا در فاصله صد کیلومتری از این هتل دو ستاره واقع شده است.

از دیگر مجموعه های اقامتی مناسب برای شما عزیزان می توان به هتل لارا هاردیانوس (Lara Hadrianus Hotel) اشاره نمود. این هتل سه ستاره دارای ۱۳۲ اتاق می باشد که همگی آن ها مجهز به تهویه مطبوع، یخچال کوچک، تلویزیون ماهواره‌ای و بالکن هستند. همچنین از دیگر امکانات این مکان می‌توان به وای‌فای رایگان، پارکینگ رایگان، پذیرش شبانه روزی، سالن اجتماعات، استخر روباز و باغ اشاره کرد. ضمناً استخر بیرونی روباز هتل همراه با تفریحاتی همچون سرسره‌های آبی برای کودکان است. علاوه بر آن زمین بازی اختصاصی نیز برای کودکان وجود دارد.

هتل هارديانوس

هتل هارديانوس

فاصله هتل لارا هاردیانوس تا سواحل زیبای آن منطقه ، تنها شش دقیقه به صورت پیاده روی است. فرودگاه آنتالیا در ۹ کیلومتری و مرکز آنتالیا هم در ۱۱ کیلومتری آن هستند . شما می‌توانید صبحانه را به صورت منوی باز و بوفه در رستوران هتل میل کنید و برای ناهار و شام نیز رستوران این مجموعه انواع غذاها از جمله کباب، ماهی و غذاهای گریل را سرو می‌کند. همچنین هتل مجهز به حمام ترکی و سونا بوده و خدمات ماساژ نیز در آن وجود دارد و میهمانان می‌توانند از سونا نیز استفاده کنند. سرگرمی‌ها و برنامه‌های تفریحی مانند موسیقی زنده و انواع نمایش‌ها هفته‌ای دو روز در آنجا اجرا می‌شود. می توان گفت که لارا هاردیانوس نیز از هتل های ارزان آنتالیا می باشد.

آخرین هتلی که قصد داریم در این مطلب به شما معرفی کنیم همیروس بیچ (Himeros Beach Hotel) نام دارد که از هتل های سه ستاره و میان رده شهر کمر آنتالیا است. فاصله این هتل از ساحل تنها ۱۳ دقیقه پیاده روی است . علاوه بر ساحل اختصاصی این هتل ، همیروس بیچ یک استخر زیبای رو باز نیز دارد که بخش مربوط به کودکان آن از بخش بزرگسالان کاملا مجزا می باشد.